Rudens ekskursijas Salaspilī

Rudens ekskursijas Salaspilī

Rudens ekskursiju laiks ir klāt, un par godu tam – Salaspils novada tūrisma informācijas centrs ir izveidojis Salaspils ekskursiju ceļvedi. Ceļvedī apkopoti izzinoši, aktīvi un komandas garu stiprinoši piedāvājumi skolēnu grupām Salaspils pilsētā, novadā un Doles salā.

Skolēni aicināti apskatīt 2015. gadā atvērto oranžēriju, kur aplūkojami augi no visiem pasaules kontinentiem izņemot Antarktīdu, tāpat Nacionālajā Botāniskajā dārzā atrodas lielākā augu kolekciju Baltijā ar vairāk nekā 14’000 augu dažādību. Zinātkāros gaidīs LU Bioloģijas institūtā un vienā no pasaules vadošajiem centriem magnetohidrodinamikas jomā – LU Fizikas institūtā. Tāpat Salaspilī var uzzināt kā tiek ražota elektroenerģija Rīgas HES un siltumenerģija AS “Latvenergo” TEC – 2.

Dabas draugiem jādodas uz Daugavas lielāko salu – Doles salu, kur 1987. gadā izveidots dabas parks “Doles sala”, lai saglabātu šīs salas neapplūdinātās daļas ainavas savdabību.Tāpat šeit atrodas Daugavas muzejs, kur skatāma Latvijas likteņupes Daugavas un Salaspils novada kultūrvēsture un unikāli materiāli par Latvijas senāko vēsturi, sākot ar akmens laikmeta cilvēku pirmo dzīvesvietu. Muzejs ir parūpējies par īpašām programmām visa vecuma skolēniem.

Aktīvākajiem esam sagatavojuši īpašu piedāvājumu – Foto-orientēšanās ar klasi! Tas būs lielisks veids kā iepazīt Salaspili piedzīvojumiem bagātā veidā! Foto-orientēšanās ir bez maksas un tai var pieteikties sazinoties ar Salaspils novada Tūrisma informācijas centru, zvanot uz tālruni +371 67945440, vai rakstot uz e-pastu: visit@salaspils.lv
Lai gan ceļvedis sastādīts, lai sniegtu atbalstu pedagogiem un skolēniem ekskursiju plānošanā, idejas aizraujošiem ceļojumiem radīs ikviens interesents.

Ceļvedis pieejams elektroniski šeit

 

08.09.2017|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru