Statistika

Statistika

6 % no tūrisma informācijas centra apmeklētājiem bija ārzemju tūristi. Nav pārsteigums, ka biežākie viesi bija no kaimiņvalstīm: Igaunijas, Krievijas un Lietuvas. Arī Vācijas un Somijas tūristi bija starp biežākajiem ārzemju viesiem. Tūrisma informācijas centru apmeklējuši arī viesi no tādām eksotiskām un tālām valstīm kā Singapūra, Malaizija, Austrālija un Brazīlija.

Aktīvā tūrisma sezona Salaspilī tāpat kā visā Latvijā izpaužas kā straujš apmeklētāju skaita pieaugums periodā no maija līdz septembrim, kas arī redzams grafikā – tūristu skaits pa mēnešiem (skat. zemāk). Rekordliels apmeklētāju skaits bija jūlijā, kad tūrisma informācijas centru apmeklēja 1123 cilvēki.

Visbiežāk tūrisma informācijas centra viesi meklēja pilsētas un novada karti, kā arī bukletus un brošūras. Tūristi interesējās arī par apskates objektiemēdināšanas iestādēm, iegādājās suvenīrus, izmantoja velonomas pakalpojumus, kā arī bezmaksas datoru un bezvadu internetu. Ārzemju tūristi visbiežāk interesējās par iespējam nokļūt Salaspils memoriālā. Tūristi no Lietuvas un Polijas ļoti bieži meklēja informāciju par 1605.gada Salaspils kaujas vietu.

Plašāku informāciju par  Salaspils novada tūrisma informācijas centra aktualitātēm 2017. gadā vari izlasīt šeit.