Statistika

Statistika 2019

Salaspils Tūrisma informācijas centrs (turpmāk – TIC) 2019. gadā kopā apkalpoja 7234 klientu, no kuriem 6826 (94%) bija Latvijas ceļotāji un 408 (6%) – ārzemju viesi (skat. 2. attēlu). Klātienē tika apkalpoti 6990 cilvēku, bet attālināti – 244 klientu, ar to saprotot apkalpošanu pa telefonu un izmantojot e-pasta starpniecību (skat. 1. attēlu).

Salīdzinot ar pērno gadu, tūristu skaits ir audzis par 9,4 %.

Lielākais klientu pieplūdums bija tieši jūnija mēnesī, kad TIC pēc informācijas vērsās 1041 klients.

Kā jau katru gadu, arī šogad, populārākās valstis, no kurām ieradās viesi, bija no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas. Tāpat, interese bija arī no Vācijas, Polijas un Izraēlas ceļotājiem. Tālākie ciemiņi bija no Dienvidkorejas, Ķīnas, Brazīlijas un Indijas (skat. 3. attēlu).

Nemainīga interese saglabājās par Nacionālo botānisko dārzu un Salaspils memoriālo ansambli. Tajā pašā laikā interesējās arī par citām apskates vietām novadā un tūrisma uzņēmēju, kā arī amatnieku piedāvājumu. Bieži tika uzdoti jautājumi par pilsētā un novadā esošajām ēdināšanas iestādēm. Pieprasīti bija arī suvenīri ar Salaspils simboliku, ko iespējams iegādāties TIC.

Aktīvajā periodā, no maija līdz septembrim, cilvēki izmantoja iespēju nomāt velosipēdus. Šo pakalpojumu izmantoja kā vietējie iedzīvotāji, tā arī pilsētas viesi no Rīgas un Pierīgas, Vidzemes un Zemgales. Šo pakalpojumu izmantoja arī ārvalstu viesi no tādām valstīm, piemēram, Dānijas, Izraēlas, Itālijas u.c.

4. attēlā redzams, ka no 2017. gada apkalpoto klientu skaits ir pakāpeniski pieaudzis.