Gidi

Līga Dziedātāja (LV, ENG)

“Gan kājām, gan braukšus priecāšos ar jums kopā doties uz Salaspils un kaimiņu novadu burvīgākajām vietām!
Vai mans muzikālais uzvārds attaisnojas, varēsiet izvērtēt, ieklausoties kokles, ērģeļu vai klavieru skaņās. Bet varbūt kopā sadziedāsim? Saka, ka „dziedāšana esot dziedināšana”!
Profesionālā gida sertifikātu ieguvu 2008. gadā, bet mūsu zaļo zemīti angliski runājošajiem tūristiem esmu slavējusi jau krietni agrāk. Varu sazināties arī krievu valodā un kādu vārdu bilst vāciski, itāliski un franciski.
Mans moto – Ar gudru prātu var visu!”


Inita Sproģe (LV, RU)


Anita Krūmiņa – Štikāne (LV, RU)

“Labprāt veicu gida pienākumus, jo pārzinu informācijas materiālu kā par Salaspils tūrisma objektiem, tā arī kaimiņu novadiem. Savulaik esmu izstrādājusi jaunus ekskursiju maršrutus. Uzkrātās zināšanas un pieredze šajā darbā, stāstnieka talants un aktierdotības ļauj pielietot daudzveidīgas informācijas pasniegšanas formas: ceļojums laikā, lomu spēles vai pārgājiens ar vides gidu.”


Ludmila Višņevska (RU, LV, ENG)

Nacionālā botāniskā dārza pētniece, bioloģijas doktore. Strādā Nacionālajā botāniskajā dārzā kopš 1980. gada, t.sk. kā gids – vismaz pēdējos 20 gadus. Pieredze gida darbā ar skolniekiem dabā, kā arī ar dārzkopju interešu grupām.


Aija Spura (LV, RU)

Gide kopš 2007.gada. LPGA (Latvijas profesionālo gidu asociācija) biedre. Interesē vēsture un kultūra, patīk labsirdīgi un dzīvi mīloši cilvēki, strādā gan ar bērnu, gan pieaugušo auditoriju. Cenšas, lai tūristiem rodas  draudzīga, ieinteresēta attieksme pret mūsu valsti un tās vēsturi.


Uldis Spura (LV, RU)

Gids kopš 2008.gada. Patīk ceļot un saturīgi pavadīt laiku, interesē vēsture un patīk dalīties ar informāciju ar citiem. Ar savu auto gan aizvedīs uz visinteresantākajām vietām, gan pastāstīs par šo vietu vēsturi, ir labsirdīgs un humoru mīlošs.


Inga Meldere (LV, RU, ENG)

“Ceļojums mūsu dzīvi padara par piedzīvojumu, kurā dodamies, lai redzētu, vērotu, izzinātu, piedalītos, izbaudītu, izgaršotu un novērtētu – dabu, cilvēkus, vēsturi, leģendas.
Katrreiz priecājos satikt domubiedrus kopīgam jaunam ceļojumam, lai atklātu vēl kādu brīnumu šai pasaulē un uzkrātu lieliskas atmiņas.
Strādāju gan ar Latvijas, gan ar citu zemju tūristiem. Vadu individuālos un grupu ceļojumus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Skandināvijas valstīs.”


Agrita Ārgale (LV, RU, DE)


Vēsma Marhiļeviča (LV, ENG)

“Es strādāju par gidu jau vairāk kā 10 gadus. Esmu pašnodarbinātā. Dzīvoju Rīgā un ļoti mīlu savu pilsētu. Vadu dažādas ekskursijas pa Rīgu, citām Latvijas vietām, kā arī pa Lietuvu Igauniju, Poliju, Krieviju. Pārsvarā strādāju angļu valodā. Salaspils ir man tuva un pazīstama, jo bērnību pavadīju Salaspilī ZA ciematā, no 1964. līdz 1980tiem gadiem.
Vadu ekskursijas arī individuālajiem tūristiem ar savu mašīnu.”


Līga Irbe (LV, DE, (RU))

“Jau 10 gadus strādāju par tūristu gidi, tas ir mans dzīvesstils un aicinājums! Esmu gids ar vēsturnieka izglītību! Vēsture, māksla, arhitektūra mani interesi saista ikdienas un jebkurā laikmetā un izpausmē. Es dzīvoju ar šīm mākslām.”


Ja vēlaties pieteikt ekskursiju, lūdzu sazināties ar Tūrisma informācijas centru!

+371 67945440
visit@salaspils.lv