3 idejas rudens brīvdienām Salaspilī

3 idejas rudens brīvdienām Salaspilī

Ir klāt gada košākais laiks – dzestrie rīti un saules pielietās dienas, izdaiļo sārtās koku lapas. Vakari paliek arvien tumšāki, bet dienas ir kā radītas, lai dotos apskatīt jaunas vietas. Un pat tad, ja tajās jau būts – rudenī tās ir vērts iepazīt no jauna.

#1 Iepazīsti botānisko dārzu!

Kā pirmo pieturvietu ieplāno Nacionālo botānisko dārzu un aplūko kā pārvērtusies daba pēc vasaras. Šeit tiešām ieraudzīsi rudeni visās krāsās. Apskati  viršu taku un košās rudens karalienes – dālijas. Taču dienās, kad laika apstākļi nelutina un vēlies atgriezties vasarā – dodies uz oranžēriju* – vietu, kur vasara valda visu gadu. Šeit tevi pārsteigs, ne tikai augu dažādība no visas pasaules – bet arī bruņurupuču ģimenīte, papagaiļi un dažādas zivtiņas, kas noteikti patiks ikvienam mazajam apmeklētājam.
*) Lūdzam iepazīties ar oranžērijas darba laiku mājas lapā.

#2 Dodies pārgājienā!

Rudens ir viens no skaistākajiem gadalaikiem un tas īpaši piemērots, lai dotos kādā garākā pastaigā vai pārgājienā. Sāc nelielo pārgājienu no Salaspils pludmales un dodies uz vietu, kur arheologi atklājuši senāko Latvijā zināmo akmens laikmeta cilvēku apmetni. Kaut šī vieta atrodas zem ūdens, netālu redzama piemiņas zīme Daugavas lībiešu vadonim – Ako. Daugavas krastā izvietotas vairākas labiekārtotas piknika vietas, kur pirms doties atpakaļ, var atpūsties un baudīt rudens krāšņo ainavu. Šajā gadā pastaigu taka pagarināta, ierīkots āra trenažieru laukums, kā arī vairākas ugunskura vietas, lai ikviens var baudīt atpūtu dabā.

#3 Ar velosipēdu uz lielāko Daugavas salu!

Salaspilī ir marķēti vairāki velomaršruti, kuri ļaus iepazīt lielākos un nozīmīgākos tūrisma objektus gan pilsētā, gan novadā. Uz Doles salu iesakām doties no Salaspils novada Tūrisma informācijas centra pa velomaršrutu nr. 113 “Salaspils pērles”, kas aizvedīs līdz pat Daugavas muzejam. Tiem, kam vēl ir daudz spēka, var pagarināt braucienu ar Doles salas velomaršrutu. Maršruts vijas apkārt Doles salai un tas iepazīstinās ar mazāk zināmiem dabas un kultūrvēsturiskiem objektiem. Gar Daugavas stāvkrastiem, caur mežiem un pļavām Likteņupes krastos, iepazīsiet daudzveidīgo dabas parku.

 

 

12.10.2018|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru