7 svarīgākās lietas par Salaspils TIC piekto sezonu

7 svarīgākās lietas par Salaspils TIC piekto sezonu

Esam iesoļojuši rudenī – tas nozīmē, ka vēl viena aktīvā tūrisma sezona ir godam aizvadīta. Kādiem notikumiem un pasākumiem piepildīta tā bijusi, kur esam piedalījušies un cik ceļotājus esam uzņēmuši, par to šajā rakstā.

1. Aktīvās tūrisma sezonas mēnešos, no maija līdz septembrim, Tūrisma informācijas centrā (turpmāk – TIC) apkalpojām gandrīz 4600, kas ietver klientu konsultēšanu klātienē, arī informācijas sniegšanu pa e-pastu, soc. tīklu vietni Facebook, pa telefonu un uzņemto dalībnieku skaitu TIC organizēto pasākumu laikā.

2. Mūsu novadu iecienījuši ir arī ārvalstu apmeklētāji. Visvairāk TIC apmeklēja tūristi no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Vācijas un arī Izraēlas. Vispopulārākais apskates objekts joprojām ir Salaspils memoriālais ansamblis, par ko tūristi vēlas iegūt vairāk informācijas un skatīt to klātienē, taču ceļotāji arī labprāt vēlas uzzināt plašāk par aktuālo piedāvājumu novadā, ar to saprotot, dažādas aktivitātes ģimenēm, zirgu izjādes, ekskursiju piedāvājums, informācija par tūrisma uzņēmējiem, amatniekiem un naktsmītnēm. Aktuāli jautājumi ir arī par ēdināšanas iestādēm, piknika vietām novadā un publiskajām tualetēm pilsētā.

3. TIC piedāvā iespēju iegādāties dažādus suvenīrus ar Salaspils simboliku, kas ir lieliska dāvana ne tikai mūsu novada viesiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem. Salaspils saules simbols ir raisījis interesi, tāpēc esošais suvenīru klāsts – magnēti, vasaras cepures, t-krekli – ir papildināts un tagad ir iespējams iegādāties arī krūzītes trīs dažādās krāsās un t-kreklus gaiši pelēkā krāsā, kas lieliski izceļ sarkano saules ornamentu.

4. Katru gadu TIC organizē vairākus pasākumus, ar mērķi iepazīstināt un popularizēt Salaspils novada tūrisma apskates objektus un vietas, kā arī sniegt iedvesmu, kā pavadīt brīvo laiku un atpūsties Salaspils novadā.
Šogad, 1. maijā darba svētkus atzīmējām ar laivu braucienu pa Mazo Juglu, kura laikā dalībnieki iepazina ne tikai Salaspils novadu, bet arī blakus novadu – Stopiņus – no cita skatupunkta.
Maija beigās, Salaspils novada svētku otrajā dienā, sekoja veloekspedīcija, kuras laikā dalībniekiem sniedza idejas jaunam velomaršrutam, iepazīstinot ar dažādām Salaspils novada un apkārtnes vietām.
Jūnija beigās, Pēterdienā, sadarbībā ar dolēnieti gidi Initu Sproģi, TIC aicināja doties pārgājienā pa Doles salu un iepazīties ar dolēniešu dzīvesstāstiem un dažādiem atgadījumiem.
Daugavas lejteces sadarbības novadu ietvaros, septembra sākumā organizējām velo – foto orientēšanās seriāla “Apceļo kaimiņus” posmu Salaspils novadā. Sacensību laikā dalībnieki, braucot ar velosipēdiem, meklēja 30 orientēšanās punktus, kas bija izvietoti interesantos dabas, kultūras un vides objektos. Paralēli iepazīstot novadu, mērķis bija 4 stundu laikā atrast kartē atzīmētos objektus un tur nofotografēties. Sacensībām reģistrējās rekordliels komandu skaits – 61!
Visos iepriekš minētajos pasākumos piedalījās dalībnieki no pirmsskolas vecuma līdz pat senioriem, no dažādiem Pierīgas novadiem un Rīgas.

5. Salaspils novada piedāvājumu popularizējām arī ārpus tā robežām piedaloties ar informācijas teltīm Latvijas Tūrisma informācijas tirgū, kas šogad norisinājās Madonā; Brīvdabas muzeja gadatirgū; Rīgā, Kalnciema ielas tirdziņā, kā arī līdzdarbojāmies velo-foto seriāla “Apceļo kaimiņus” citu Pierīgas novadu posmu sacensību dienā.

6. Lai ikviens interesents ērtā veidā varētu iegūt tūrisma aktuālo informāciju, maija sākumā izdevām tūrisma ceļvedi trīs valodās (latviešu, krievu un angļu), kurā apkopojām vairāk nekā 60 pieturas punktus Salaspils novadā, iekļaujot informāciju arī par naktsmītnēm un ēdināšanas vietām. Tāpat esam jau no gada sākuma izveidojuši Visit Salaspils Instagram kontu un turpinām aktīvi informēt interesentus arī Facebook kontā/Salaspils TIC un mūsu mājaslapā visit.salaspils.lv.

7. Īpaši priecē fakts, ka ir jaunumi dažādās pakalpojumu sfērāsburgeru restorāns “Burgers 66”; naktsmītne kupolmājā “Ārpus laika”; “Svētku paviljons” Doles salā, sāls istaba un limfas masāža Salaspilī u.c. pakalpojumi, ar kuriem varat iepazīties sekojot mūsu Facebook kontā @salaspilstic!

 

Tūrisma informācijas centrs:

Laura Siliņa, Ieva Tumana

18.10.2019|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru