Daugavā virs ūdens apskatāmas Salaspils viduslaiku pils drupas

Daugavā virs ūdens apskatāmas Salaspils viduslaiku pils drupas

Rīgas HES ūdenskrātuvē no 6. līdz 9. septembrim ir pazemināts ūdens līmenis, kas sniedz unikālu iespēju ieraudzīt Salaspils viduslaiku pils drupas, kuras parasti atrodas zem ūdens.
1382.– 1577. g. pastāvējusī Livonijas ordeņa pils (Neu-Kirchholm) Daugavas labajā krastā iepretim Mārtiņsalai bija varena viduslaiku būve, no kuras militārais ordenis kontrolēja Daugavas ūdensceļu Rīgas pievārtē. 1577. gadā pili nopostīja rīdzinieki birģermeistara N. Ekes vadībā, lai Rīgas tuvumā neatstātu atbalsta punktu Maskavas lielkņaza Ivana Bargā karaspēkam. Netālu no pilsdrupām 16. gs. veidojās Salaspils muiža ar parku. Saglabājušās pilsdrupas 20. gadsimta otrajā pusē bija iecienīta sarīkojumu un atpūtas vieta.

A/S “Latvenergo” informē, ka ūdens līmenis tiek pazemināts, lai nodrošinātu Ķeguma HES un Rīgas HES hidrotehnisko būvju uzturēšanu un drošību atbilstoši normatīvajiem aktiem. To apsekošanai laikā no 6. septembra līdz 8. septembrim Rīgas hidroelektrostacijas ūdenskrātuvē uzturēs pazeminātu ūdenslīmeni līdz atzīmei 16,25 m Latvijas augstuma sistēmā. Ūdens līmenis Rīgas HES ūdenskrātuvē tiks pakāpeniski samazināts 6.septembrī. Pēc apsekošanas darbu pabeigšanas tā pakāpeniska paaugstināšana sāksies 8.septembrī, sasniedzot normālu līmeni 9.septembrī. Līmeņa pazeminājuma laikā Ķeguma HES lejas bjefā  un Rīgas HES augšas bjefā veiks hidrotehnisko būvju mainīgās un zemūdens zonas apsekošanu un ģeodēziskos mērījumus. Šos darbus iespējams veikt, tikai uz laiku pārtraucot Rīgas HES darbu un pazeminot ūdens līmeni ūdenskrātuvē.

05.09.2018|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru