Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros noticis velobrauciens “Atklāj Doles salu”

Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros noticis velobrauciens “Atklāj Doles salu”

Sestdien, 16.septembrī, ar velobraucienu “Atklāj Doles salu” sākās Eiropas mobilitātes nedēļa, kas jau vairākus gadus norisinās Latvijā un Eiropā.

Plaša programma sagaidīja dalībniekus – pirms velobrauciena īpašu pārsteiguma koncertu, Baltijas valstu pūtēju orķestru dienas ietvaros, bija sagatavojis pūtēju orķestris “Salaspils”.

Testējot velo infrastruktūru, līdz Doles salai braucām pa marķēto velomaršrutu nr. 113. Pie Daugavas muzeja, velobraucējus ar koncertu sagaidīja pūtēju orķestri “Ugāle”, “Pociems” un deju kolektīvs “Nāburgi”. Pēc nelielas atpūtas pauzes un koncerta, kopā ar gidi Initu Sproģi, devāmies veloekskursijā apkārt Doles salai, kur iepazināmies ar mazāk zināmiem dabas un kultūrvēsturiskiem objektiem. Pat vietējie Doles salas iedzīvotāji atzina, ka ekskursijas laikā ir uzzinājuši daudz interesantus faktus par salu, tās vēsturi un dzīvi šobrīd.

Tā kā laikapstākļi mūs lutināja, pēc ekskursijas un 20 kilometru pievarēšanas, dalībnieki varēja baudīt laisku atpūtu Daugavas muzeja teritorijā pie krodziņa “Nēģis”.

Dodoties mājup mūs pārsteidza varavīksne, kas savienoja Zirņu salu un Daugavu, un bija kā košs noslēgums gan brīnišķīgajam velobraucienam, gan aktīvajai tūrisma sezonai.

Paldies Salaspils pašvaldības policijas drošības dienesta pārstāvjiem par drošības sajūtas radīšanu visa brauciena laikā un Daugavas muzejam par piknika vietas nodrošināšanu, kā arī iespēju apmeklēt muzeju bez maksas.

Aktuālāko informāciju par jaunumiem un pasākumiem meklējiet – https://www.facebook.com/salaspilstic/.

 

19.09.2017|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru