Gaidot simtgadi, kopjam un iepazīstam dabas vērtības Salaspilī

Gaidot simtgadi, kopjam un iepazīstam dabas vērtības Salaspilī

Aprīļa pēdējā nedēļa Salaspilī bija jaukiem notikumiem bagāta. Projekta “Latvijas vides un dabas vērtību apzināšana un izcelšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” ietvaros notika nodarbības skolēniem, dižkoka attīrīšanas talka, kā arī tūrisma sezonas atklāšanas velobrauciens.

24. un 27. aprīlī Nacionālajā botāniskajā dārzā norisinājās nodarbības skolēniem. Nodarbību sākumā botāniskā dārza izglītības nodaļas speciālisti iepazīstināja skolēnus ar vispārīgu informāciju par botānisko dārzu, par augu sugām un šķirnēm. Turpinājumā skolēni sadalījās komandās un piedalījās aizraujošā orientēšanās spēlē, kuras laikā komandai bija jāatrod objekti, kuros jāveic viens vai vairāki uzdevumi: jānofotografējas, jāieraksta atbilde uz jautājumu uzdevumu lapā un/vai jāievāc augu materiāls. Skolēniem mācīšanās šādā atraktīvā veidā ļoti patika. Salaspils 2. vidusskolas 7.d kases audzinātāja Baiba Asare: “Lai arī sākumā skolēni šo pasākumu vairāk uztvēra, kā iespēju neiet uz stundām, tad beigās secināja, ka botāniskajā dārzā viņiem bija: bioloģija, literatūra, ģeogrāfija, mājturība, sports un klases stunda. Viņiem ļoti patika meklēt objektus un pildīt uzdevumus. Paldies par interesantajām nodarbībām, sirsnību un atsaucību, un īpašs paldies nodarbības vadītājai Dacei, skolēniem ļoti patika atraktīvais stāstījums.” Kopumā nodarbībās piedalījās un jaunas zināšanas par kokiem ieguva vairāk nekā 50 skolēni.

26. aprīlī 2. vidusskolas 10. klase devās uz Saulkalni, lai sakoptu Saulesdārza dižpriedi, kas ir valsts nozīmes dabas piemineklis. Komunālā dienesta vadībā skolēni un klases audzinātāja grāba nopļauto pērno zāli, zāģēja, vāca krūmus un vecos zarus, lai “atbrīvotu” priedi no pameža un tai būtu vieglāk augt, kā arī lai skats uz to būtu ainaviskāks. Pēc čaklās strādāšanas skolēni nomērīja dižkoka apkārtmēru, lai pārliecinātos, vai tiešām tas ir dižkoks. Parastā priede dižkoka statusu iegūst, ja tās apkārtmērs pārsniedz 2,5 m. Tā kā Saulesdārza priedes apkārtmērs ir 3,35 m, skolēni palīdzēja piestiprināt pie dižkoka zaļo ozollapas simbolu, lai visi zinātu, ka šī priede ir valsts nozīmes dižkoks.

Aprīļa pēdējā sestdienā velobrauciena “Iepazīsti Salaspils novada dižkokus!” laikā salaspilieši un pilsētas viesi apskatīja ne tikai skolēnu sakopto Saulesdārza priedi, bet arī citus dižkokus: liepas, kas izvietotas alejā uz Sv. Jura baznīcas drupām, dižvītolu Nometņu un Kalnrozes ielu stūrī, kā arī Līvzemes ielas dižozolu un Saulkalnes dižvītolu, ko jau pagājušajā gadā sakopa Salaspils skolēni. Katrā apstāšanās vietā velobraucējiem tika piedāvāta kāda aktivitāte: dalībnieki spēlēja rotaļu, lai labāk saprastu koksnes uzbūvi, mērīja gan koka apkārtmēru, gan augstumu, kā arī klausījās stāstu par dižkokiem un to noteikšanas kritērijiem. Vienā no pieturvietām pilnīgi nejauši, kā jau Lielās talkas dienā pienākas, sanāca arī mazliet pastrādāt – savākt atkritumus, ko atstājuši neapzinīgi cilvēki. Brauciena galamērķī – Saulkalnē mūs pārsteidza ne tikai lietus, bet arī pikniks zem jaukās nojumītes laivu piestātnē “Jaunkalnes”. Lai gan nojumīte bija neliela, visi draudzīgi satilpa zem tās, lai paēduši un padzēruši varētu doties atpakaļ uz Salaspili. Atpakaļ uz starta vietu bija iespēja doties ar vilcienu, taču lielākā daļa brauciena dalībnieku bija sportiski noskaņoti un turpināja braucienu ar velosipēdu līdz pat pašai Salaspilij.

Paldies Salaspils 2.vidusskolas skolotājiem un skolēniem par atsaucību un pretimnākšanu! Paldies velobrauciena dalībniekiem par jauku kompāniju!

Projekts “Lejasdaugavas novadu iedzīvotāju iesaiste velo un ūdenstūrisma maršrutu par godu Latvijas simtgadei izstrādē, kā arī vides izglītošanā” tiek realizēts, sadarbojoties sešu novadu (Ogres, Ķeguma, Lielvārdes, Ikšķiles, Stopiņu un Salaspils) pašvaldībām. Projektu līdzfinansē Latvijas vides aizsardzības fonds.

15.05.2018|Tēmas: Jaunumi|1 Komentārs

Viens komentārs

  1. […] ietvaros Salaspilī notika nodarbības skolēniem, dižkoka – Saulesdārza dižpriedes, attīrīšanas talka, kā arī tūris…, kura laikā salaspilieši un pilsētas viesi apskatīja Salaspils novada dabas vērtības – […]

Atstāt komentāru