Pirmo reizi Igaunijā un Latvijā notiek “Atvērtās dienas Dārza pērlēs”. No Salaspils novada piedalās Nacionālais botāniskais dārzs un Daugavas muzejs

Pirmo reizi Igaunijā un Latvijā notiek “Atvērtās dienas Dārza pērlēs”. No Salaspils novada piedalās Nacionālais botāniskais dārzs un Daugavas muzejs

26.-28.jūlijā Igaunijā un 2.-4.augustā Latvijā dārzu entuziastus un ceļotājus viesmīlīgi uzņems vairāk nekā 30 parku un dārzu saimnieki, kas kopīgiem spēkiem veido jaunu tūrisma maršrutu “Dārza pērles”. Akcijas “Atvērtās dienas Dārza pērlēs” laikā katrā norises vietā paredzēti īpaši notikumi, piemēram, koncerti zem klajas debess, radošās darbnīcas lieliem un maziem, lekcijas par stādu aprūpi, bezmaksas ekskursijas un iespēja iegādāties stādus.

Par jauno iniciatīvu stāsta topošā tūrisma maršruta veidotāja, projekta “Dārza pērles” koordinatore Latvijā Alise Plaude: “Lepojamies ar aktīvo parku un dārzu iesaisti projektā un akcijā, kas liecina par interesi un pieprasījumu attīstīt dārzu tūrismu Latvijā un Igaunijā. Akciju rīkojam ar mērķi iepazīstināt plašāku publiku ar dārzu un parku bagātību. Saimnieku izstrādātie piedāvājumi būs interesanti kā dārzniekiem, tā ģimenēm ar bērniem, pāriem, draugu grupām un kolektīviem, kas vēlas kvalitatīvi kopā pavadīt laiku brīvā dabā.”

LATVIJĀ

Latvijā īpašus pārsteigumus sagatavojuši Vidzemes parku un dārzu saimnieki Kārļamuižas ainavu parkā un ābeļdārzā, Kokmuižas parkā, Daugavas muzejā, saimniecībā “Jaunrūjas”, Lēdurgas dendroparkā, Ternejas parkā, Oleru muižas parkā, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā un rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavā, Nacionālajā botāniskajā dārzā, Turaidas muzejrezervāta Mežaparkā un Kalsnavas arborētumā. Viesi gaidīti arī Ojāra Kiršteina daiļdārzā, z/s “Cīruļi” un stādaudzētavā “Raunas stādi”.

IGAUNIJĀ

Igaunijā viesi gaidīti Dienvidigaunijas, Muhu un Sāremā salu dārzos: Maie Aed (Maies dārzā), Portselaniaed (Porcelāna dārzā), Norga Talu iluaed (Nurgas saimniecības daiļdārzā), Kaevandi Talu (Kaevandi saimniecībā), Panga Talu (Pangas saimniecības rožu dārzā), Audru Kirik (Audru baznīcas arborētumā), Loosilma Talu aed (Loosilma saimniecības dārzā), Tamme Aiandustalu (Tammes dārzniecībā), Rapina Aianduskool (Repinas dārzniecības skolā), Mikko Talu-Südametega aed (Mikko saimniecības sirds dārzā), Risttee Talu taimeaed (Ristee saimniecības dārzeņu dārzā), Rannametsa Arboreetum (Rannametsas arborētumā), Seitsme Tuule Aed (Septiņu vēju dārzā), Karstna mois (Kerstnas muižā), Saare-Torvaugu Aiand (Sāres-Torvaugu dārzā), Sangaste Loss (Sangastes pilī), Lepiku – Mardi Talu Kollektsioonaed (Lepiku – Mardi saimniecības kolekcijas dārzs).

Akcijas dalībnieku karte un piedāvājumi: Ej.uz/atvertasdienasdarzaperles  

Atvērtās dienas rīko parku un dārzu saimnieki, kas piedalās Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas projekta “Dārza pērles” realizēšanā. Projekta mērķis ir veicināt dārzu tūrisma attīstību Latvijā un Igaunijā, kā arī popularizēt Latviju un Igauniju kā vienotu dārzu tūrisma galamērķi. Latvijā un Igaunijā varam lepoties ar brīnišķīgu parku un dārzu dažādību. Projektā iesaistījušies stādaudzētavu, daiļdārzu, kolekciju dārzu, vēsturisko muižu parku, saimniecību dārzu, arborētumu un dendroparku pārstāvji. Projekta vadošais partneris Latvijā ir Vidzemes Tūrisma asociācija.

Informāciju sagatavoja Lelde Beņķe, projekta “Dārza pērles” sabiedrisko attiecību speciāliste. Preses relīze atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Papildu informācija:

Lelde Beņķe, Vidzemes Tūrisma asociācija

benkelelde@gmail.com

***

No Salaspils novada piedalīsies arī Nacionālais botāniskais dārzs un Daugavas muzejs

INFO:

Bezmaksas ekskursija Nacionālajā botāniskajā dārzā. Ekskursiju valodas: latviešu, krievu, angļu (iepriekš vienojoties). Iepriekš pieteikties, sūtot epastu uz ekskursijas@nbd.gov.lv. Ieejas maksas dārzā: pieaugušajiem 3 EUR, studentiem un pensionāriem 2 EUR, skolēniem 0,70 EUR.
Norises laiki: 
2.augustā 10:00
2.augustā 14:00.
Mājaslapa: https://www.nbd.gov.lv
Facebook: @nbdlv

 

INFO:

3.augustā notiek pirmie muzeja dārza svētki. Svinēsim kā senākos laikos – ar kultūras aktivitātēm, dziesmām, mūziku, improvizācijas teātri un garšas ceļojumu. Baudīsim vasaras siltos vakarus, dzīvi un muzeja 50 gadu jubileju! Baudījums visām maņām, kas liks piemirst ikdienu un rūpes, ļaujoties svētku noskaņai zaļajā parkā ar senajiem kokiem pašā Daugavas krastā!
Norises laiks: 3.augustā 20:00 – 24:00. 
Ieeja par ziedojumiem. 
Mājaslapa: http://daugavasmuzejs.lv
Facebook:  @Daugavasmuzejs

 

 

09.07.2019|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru