Kas ir Kurtenhofa un kur atrodas Kurtes muiža?

Kas ir Kurtenhofa un kur atrodas Kurtes muiža?

Pastaiga pa seno Kurtenhofu – Kurtes muižu

Saulainā septembra sestdienas rītā vairāk kā divdesmit ieinteresēti salaspilieši pulcējās, lai uzzinātu – kas ir Kurtenhofa un kur atrodas Kurtes muiža?

Uz šiem jautājumiem rast atbildi palīdzēja Salaspils novada Tūrisma informācijas centra, sadarbībā ar Daugavas muzeju, organizētā pastaigā pa seno Kurtenhofu – Kurtes muižu ar pavadošais gidi – Daugavas muzeja speciālisti un pētnieci, “Salaspils novads” vēstures grāmatas autori – Lilitu Vanagu.

Atklājumi visiem bija daudz, piemēram, ka tagadējā Kurtes muižas vārdu nesošā ēka ( Līvzemes ielā 5), patiesībā bija Kurtes muižas krogs un muiža atradusies Līvzemes ielas Nr.16 ēkas vietā.  Tāpat interesanti, ka Salaspils pilsēta bija sadalīta vairākās muižas teritorijās un ka galvenā Rīgas iela jau sen bijusi svarīgs ceļš, kas pulcējis apkārtnes iedzīvotājus ik nedēļu, dodoties uz baznīcu, tagadējā Sv. Jura baznīcas drupu vietā.

Visu ekskursijas gaitā iegūto informāciju – par to, kas šajā apvidū vairāku gadsimtu gaitā ir atradies, kāpēc izzudis, un, kas no vēsturiskās apbūves vēl ir saglabājies – nav iespējams atkārtot, bet  jau tuvākajā laikā tiks izdots Daugavas muzeja rakstu krājums, kur šī informācija izsmeļoši būs apkopota.

Uz tikšanos citos Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs pasākumos!

Vairāk informācijas meklē www.visit.salaspils.lv un  www.facebook.com/salaspilstic/

 

Teksts un foto: Ieva Tumana, tūrisma organizatore

14.09.2020|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru