Oktobris iesācies ar pirmo pārgājienu pa Salaspils kūdras purvu

Oktobris iesācies ar pirmo pārgājienu pa Salaspils kūdras purvu

Oktobra pirmajā svētdienā, kopā ar Salaspils novada Tūrisma informācijas centru un pārgājienu entuziasti Lauru Riekstiņu, vairāk nekā 20 dalībnieku devās pārgājienā iepazīt Salaspils kūdras purvu.

Baudot rudens saulaino dienu un mainīgās kūdras purva ainavas, lasot sēnes un brūklenes, nesteidzīgā solī kopā tika noieti vairāk nekā 5 km.  Purva vilinājumam ļāvās kā vietējie pārgājiena dalībnieki no Salaspils, tā arī viesi no citām pilsētām – Ķekavas, Ogres, Carnikavas, un Rīgas. Pārgājienā piedalījās pat tālāki ciemiņi no Smiltenes un Valmieras.

Pasākuma laikā Laura Riekstiņa iepazīstināja ne tikai ar purva veidošanās procesiem, bet arī sniedza vērtīgu informāciju, kādi drošības noteikumi jāievēro atrodoties purva teritorijā, kā arī pastāstīja, kā rīkoties situācijās, ja cilvēks ir iestidzis purvā. Vietām nācās pārvarēt arī dažādus šķēršļus, ar kuriem veiksmīgi tika galā arī pats jaunākais – trīs gadus vecs – grupas dalībnieks!

Pusceļā gājēji atvilka elpu, baudot gardumus no Salaspils konditorejas “Ingas Beķereja” un daloties pieredzes stāstos par citiem Latvijas purviem un to pārgājienu iespējām.

Noslēgumā pārgājiena dalībnieki ieguva ne tikai pozitīvas emocijas, bet arī skaistas fotogrāfijas savos telefonos!

Paldies visiem par dalību!  Uz tikšanos citos Salaspils novada Tūrisma informācijas centra pasākumos!

 

Foto: Salaspils novada Tūrisma informācijas centra arhīvs

Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs
Miera iela 1, Salaspils
+371 67945440
visit@salaspils.lv
www.visit.salaspils.lv
Facebook: @salaspilstic
Instagram: @salaspils_visit

 

05.10.2020|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru