Pārgājiens pa Doles salu pulcē lielu dalībnieku skaitu

Pārgājiens pa Doles salu pulcē lielu dalībnieku skaitu

9.jūnija rītā aicinājām Salaspils iedzīvotājus un viesus doties pārgājienā pa Doles salu. Tikšanās vietā – Daugavas muzeja stāvvietā pulcējās lieli un mazi dabas mīļotāji, lai iepazītu Doles salas dabas vērtības un uzzinātu par salas vēsturi. Lielās atsaucības dēļ dažiem gribētājiem bija jāpaliek mājās, jo bija nokomplektējusies ļoti liela grupa ~ 65 aktīvu cilvēku.

Pārgājienu vadīja Nacionālā botāniskā dārza izglītības nodaļas speciāliste Dace Miezīte, kas iepazīstināja pārgājiena dalībniekus ne tikai ar Doles salas augiem, bet arī kultūrvēsturi. Pārgājienam pievienojās arī Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centra speciāliste Aija Balandiņa, kas informēja dalībniekus par dabas aizsardzību un tās nozīmi dabas vērtību saglabāšanā.

Kopumā nostaigājām ~ 10 km garu maršrutu gan pa salas galveno ceļu, gan šaurām meža taciņām. Pārgājiena laikā uzzinājām daudz jauna par to, kas ir biotops, kas dabīga pļava un kas nekopta pļava. Uzzinājām arī to, ka Doles salu pārņēmusi invazīvā suga – korintes un, lai atbrīvotos no tām, Dabas aizsardzības pārvalde rīko talkas. Kāpēc gan tāda nevarētu notikt arī Doles salā?

Staigājot pa Doles salu, redzējām ne tikai pļavas un mežus, bet arī Sausās un Ceļa Daugavas sateku pie Annuškas, pāri Daugavai – Katlakalnu, Rāmavu un pat Rīgas torņus! Savā ceļā sastapām ievu tīklkodes, suņus un arī zirgus.

Izmantojām izdevību un uzkāpām Solāžu skanstī, no kuras paveras burvīgi skati uz Sauso Daugavu un neapdzīvoto salu – Baltsēkli. Pārmērījām Saulīšu dižpriedes apkārtmēru un izmēģinājām augu noteikšanas aplikāciju, kuru iespējams lejuplādēt viedtālrunī. Pārgājiena noslēgumā bija iespēja spēlēt spēli, kur augi bija “jāiepin” Jāņu vainagā, atstājot “nenoplūktus” aizsargājamos augus.

Nonākot finišā, dalībniekus gaidīja garda zupa, ko sagatavoja krodziņa “Nēģis” prasmīgās saimnieces.

Paldies burvīgajām, zinošajām, dziedošajām un aizrautīgajām gidēm Dacei Miezītei un Aijai Balandiņai! Paldies Daugavas muzejam par iespēju bezmaksas apmeklēt ekspozīciju! Un paldies pasākuma dalībniekiem no Salaspils, Rīgas, Ogres un citām Latvijas vietām par ieinteresētību, zinātkāri, jautājumiem un smaidiem!

10.06.2018|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru