Rudenīgs laivu brauciens pa Sauso Daugavu  maršrutā Ķekava-Doles sala-Valdlauči

Rudenīgs laivu brauciens pa Sauso Daugavu  maršrutā Ķekava-Doles sala-Valdlauči

Kamēr vēl Daugavas krastos koki un krūmi nav nometuši savu krāšņo apģērbu,  13. oktobrī aicinām rudenīgā laivu braucienā pa Sauso Daugavu, apskatot abus krastus Ķekavas un Salaspils novados.  Plānotais maršruts: Ķekava – Daugavas muzejs – Solāžu skants – Valdlauči!

Pulcēsimies plkst. 10 atpūtas vietā Murdiņi aiz Doles-Ķekavas ev. lut. baznīcas.  Tad sēdīsimies laivās un  kajakos un airēsim līdz Doles salai, kur izkāpsim un dosimies nelielā ekskursijā pa Daugavas muzeju. Pēc tam – atkal laivās,  tālāk maršruts vedīs gar neapdzīvoto salu – Baltsēkli un  Solāžu skansti – augstu uzkalnu Daugavas krastā. Tas pazīstams kā viduslaiku nocietinājums, bet nav izslēgts, ka tā rašanās saistīta ar 1812. gada Napoleona armijas iebrukumu un gatavošanos karadarbībai Rīgas tuvumā.  No Solāžu skansta paveras plašs skats uz Daugavu un upes sēkļiem.

Nākamais pieturas punkts ir Annuška – apdzīvota vieta, Doles salas galējā dienvidu punktā.  Savulaik šī bija viena no pieturām upju tramavaja maršrutā Rīgas Centrāltirgus-Annuška-Doles sala. Tālāk kuģojam līdz Valdlaučiem, kur dosimies aplūkot nesen restaurēto Katlakalna ev. lut. baznīcu. Tā ir viena no Ķekavas novada arhitektūras pērlēm, celta pēc slavenā arhitekta  K. Hāberlanda projekta un pēc Romas Panteona parauga – ar kupolu; tai apkārt ir unikāls dendroloģiskais dārzs, kurā aug dažādi neparasti stādījumi. Laivu brauciena noslēgumā cienāsimies ar siltu zupu.

Pieteikties laivu braucienam var, sūtot pieteikumu  uz e-pastu turisms@kekava.lv vai visit@salaspils.lv, jānorāda  dalībnieku vārds, uzvārds, vecums (bērniem), vai vajadzīgs transports no finiša uz starta vietu , cik vietīgu laivu vēlaties nomāt un mobilā telefona numurs. Uz starta vietu – atpūtas vietu Murdiņi –  no Ķekavas tūrisma informācijas centra (TKC),  var aiziet kājām, tā atrodas 800 m attālumā. Pie TKC, kas atrodas, Rīgas ielā 26, Ķekavā, iepretī Doles-Ķekavas ev. lut. baznīcai, ir stāvlaukums, kur var novietot automašīnu.

2-vietīgās laivas noma – 21,00 EUR, 3-vietīgās laivas noma (2 pieaugušie un 1 bērns vai 2 bērni un 1 pieaugušais) – 23,00 EUR, kajaka noma – 25,00 EUR. Pieejami 5 kajaki.  Airi, vestes un ūdensnecaurlaidīgie maisi iekļauti cenā. Laivu nomas maksa jāpārskaita uz SIA “Flordeko”,  A/S Swedbank, konts LV82HABA0551036051792, maksājuma uzdevums jānosūta uz e-pastu jenculaivas@gmail.com. Ja nepieciešams transports no finiša vietas atpakaļ uz TKC, papildus 2 eiro katrai  personai. Maksāšana notiek uz vietas šoferim.

Laivu braucienu organizē Ķekavas Tūrisma koordinācijas centrs un Salaspils novada tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar laivu nomu “Jenču laivas”.

Sīkāka informācija Ķekavas Tūrisma koordinācijas centrā – kekava.travel, tālr. 27017333  vai Salaspils novada tūrisma informācijas centrā – visit.salaspils.lv, tālr. 67945440.

11.10.2018|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru