Salaspils aicina uz tūrisma izstādi “Balttour 2018”

Salaspils aicina uz tūrisma izstādi “Balttour 2018”

No 2. līdz 4. februārim, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā jau 25. reizi norisināsies gadskārtējā Baltijas tūrisma izstāde – gadatirgus „Balttour 2018”.

Jau tradicionāli Salaspils kopā ar Daugavas lejteces novadiem (Ķekavas, Baldones, Ikšķiles un Stopiņu) kopīgi piedāvā vienotu tūrisma piedāvājumu. Šogad izstādē mums pievienojas vēl viens Pierīgas novads – Mārupe.

Tuvojoties vasaras sezonai, atklāsim Daugavas lejteces+ velo-foto orientēšanas sacensību seriālu. No maija līdz septembrim norisināsies septiņi velo-foto orientēšanas sacensību posmi – pa vienam katrā novadā, kuru laikā dalībniekam būs iespēja aktīvā un atraktīvā veidā iepazīt novadu tūrisma piedāvājumu. Dalībnieki var piedalīties ikvienā sev tīkamā posmā pēc izvēles, taču galveno balvu saņems tie, kas kopvērtējumā pēc 7 posmiem būs ieguvuši visvairāk punktus. Sacensības atklās Ķekavas novada posms – 12. maijā. Visa informācija par dalību, reģistrēšanos un balvām būs pieejama mājaslapā daugava.travel/akcijas  un Facebook kontā fb.me/daugava.travel.

Izmēģināt savus spēkus velobraucienā pa Pierīgas novadiem varēs jau izstādē – visas trīs dienas, no 2.-4. februārim, Daugavas lejteces+ tūrisma reģiona stendā norisināsies virtuālās velosacensības.  Vienlaicīgi diviem velobraucējiem būs iespēja sacensties par ātrāko distances veikšanu Daugavas lejteces+ novados. Rezultātu veidos laiks, kādā distance nobraukta un punkti par “noķertajiem” objektiem. Distanci varēs veikt arī viens dalībnieks.

Domājot par ērtāku ceļošanu ģimenēm, esam apkopojoši un izdevuši vienotu materiālu par ģimenēm draudzīgām atpūtas vietām un interesantiem objektiem Daugavas lejteces novados “Ģimene. Atpūta. Daugavas lejtece.”. Šajā izdevumā varēsiet uzzināt arī par ģimenēm draudzīgām ēdināšanas vietām un ērti saplānot vienu vai vairāku dienu maršrutu.

Izstādes laikā informēsim apmeklētājus par tūrisma jaunumiem Daugavas lejteces novadiem. Salaspils novadā lielākais notikums – 7. februārī tiks atvērta Salaspils memoriālā ansambļa jaunā ekspozīcija. Memoriāla galerijas daļa pārveidota par nosacītu Salaspils nometnes barakas un tās sastāvdaļu imitāciju, sniedzot informāciju par ieslodzīto dienas režīmu un laika sadalījumu, pārtikas devām, slimībām, noteikumiem barakas iekšienē utml. Jaunā ekspozīcija ļaus apmeklētājiem iegūt vairāk informācijas par nometnes, kā arī memoriāla vēsturi.

Skanīgāk kā citus gadus tiks svinēti Saulgrieži Daugavas muzejā Doles salā, kur pagājušajā gadā atklāta jauna ekspozīcija, bet 14. jūlijā Salaspils novadā norisināsies “Puķu draugu saiets”, visi skaisto ziedu mīļotāji tiek laipni gaidīti!

Salaspils novadu izstādē “Balttour 2018” prezentēs vokālais ansamblis “Dzeltenā zemūdene”, kas uzstāsies uz lielās skatuves piektdien, 2.februārī plkst. 15.40 hallē “Apceļo Latviju!”.

Savukārt “Saules veltes” vīna degustāciju Daugavas lejteces stendā varēs izbaudīt sestdien, 3.februārī no plkst. 13.45 līdz 15.00.

Tiekamies izstādē !

31.01.2018|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru