Salaspils novada svētki 25. maijs – 2. jūnijs

Salaspils novada svētki 25. maijs – 2. jūnijs

Salaspils novada svētki šogad noritēs deviņu dienu garumā, no 25. maija līdz 2. jūnijam priecējot gan salaspiliešus, gan pilsētas viesus. Svētku nedēļā ieskriet aicina 5. Ezerkauliņu Salaspils pusmaratons, tam pa pēdām no 25. maija līdz 30. maijam norisināsies pirmais Salaspils amatiermākslas kolektīvu festivāls. 1. jūnijā notiks svētku gājiens un, protams, neizpaliks arī lielā koncerta programma, bērnu izklaides, amatnieku tirdziņš un citas jau ierastas svētku aktivitātes.

Svētku programmu uzsāks un noslēgs divi novada zīmīgākie sporta pasākumi – 5. Ezerkauliņu Salaspils pusmaratons, kas pulcēs skrējējus un viņu atbalstītājus, bet 1. jūnijā Botāniskajā dārzā noritēs Salaspils Zīriņu velokross.

No 25. līdz 30. maijam Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzā notiks pirmais Salaspils amatiermākslas kolektīvu festivāls “Salaspils dzied, dejo, spēlē”. Ik vakaru iedzīvotāji tiek aicināti baudīt kolektīvu dalībnieku sniegumu uz “Rīgavas” brīvdabas skatuves, kas šogad īpaši mākslinieku vajadzībām ir paplašināta un labiekārtota.

PROGRAMMA:

25.05. plkst. 20.30       mūsdienu deju grupa “Buras” (piedalās Mini Buras, Micro Buras, Buriņas, Nano Buras, Burānes, Burburix).

26.05. plkst. 12.00       Bērnu diena, piedalās BDK “Sienāzītis”, VA “Fantāzija”, VA “Mazputniņi”, VA “Vālodzīte”, VA “Dzeltenā zemūdene”.

26.05. plkst. 20.00       Salaspils amatierteātra izrāde “Šneiderienes”.

27.05. plkst. 19.00       Senioru VA “Viktorija”, ansamblis “Otrada”, VA “Sunrise”, senioru deju grupa “Madaras”, līnijdeju grupa “Lucia’s Linedancers”.

28.05. plkst. 20.00       Salaspils jauktie kori “Elpa” un “Lōja”, Salaspils pūtēju orķestris.

29.05. plkst. 19.00       JDK “Austriņš”, JDK “Ūsiņš”, VPDK “Ūsa”, SDK “Rīgava”, VA “Vālodzīte” zēnu trio, Trio “Mozas”, VA “Dzeltenā zemūdene”.

30.05. plkst. 19.00       Deju ansamblis “Karuselis”, deju studija “Carousell”, deju grupa “Infinity”.

31. maijā plkst. 20.00  Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzā viesosies Latvijas Radio Bigbends Kārļa Vanaga vadībā un solists Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis). Izskanēs albuma “Mosties” dziesmas ar Knuta Skujenieka dzeju tekstos.

1. jūnija programmu atklās mazie un lielie Salaspils Zīriņu velokrosa dalībnieki Nacionālajā botāniskajā dārzā. Plkst. 14.00 Salaspils sporta nama stadionā noritēs īpašs veltījums Baltijas ceļa 30. gadadienai – “Salaspils sadodas rokās Latvijai”, kam sekos svētku gājiens no Salaspils sporta nama pa Ceru, Skolas un Lauku ielu līdz “Rīgavas” laukumam.

Pie “Rīgavas” jau no plkst. 10.00 darbosies amatnieku tirdziņš, bet no plkst. 15.00 svētku gājiena dalībniekus sagaidīs Liepājas teātra aktrišu kopa “Atštaukas” un postfolkloras grupa “Rikši”. Svētku apmeklētājus priecēs arī pirmatskaņojums – koncertprogramma “Reiz klusā vakarā” ar aktrišu Regīnas Devītes, Indras Burkovskas un Ineses Ramutes azartisko saspēli un Kuldīgas puišu grupas “Rumbas kvartets” pavadījumu. Mākslinieki sola īstu zaļumballes sajūtu visām paaudzēm.

Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs tiks pārvērsts bērnu pasaku valstībā ar rotaļām, aktivitātēm un īpašiem uzdevumiem pašiem jaunākajiem salaspiliešiem un viņu viesiem.

Jauniešiem būs iespēja mēroties spēkiem strītbola turnīrā vai galda tenisa turnīrā, šaut ar loku vai izaicināt savu līdzsvara sajūtu uz dēļa.

Svētku galvenā koncerta programma sāksies plkst. 20.00 Nacionālajā botāniskajā dārzā. Uz lielās skatuves dzirdēsim “Triānas parku” un Agnesi Rakovsku, grupu “The Sound Poets” ar pārsteiguma viesiem, pirms salūta perkusijas rībinās “Pulse Effect”, bet pēc pusnakts programmu turpinās Gacho un Ralfs Eilands ar grupu. Nenogurdināmos līdz plkst. 2.00 izdancinās DJ.

2. jūnijā plkst. 16.00 Salaspils novada svētku noslēgumā botāniskā dārza oranžērijā tiksimies ar Rēziju Kalniņu, Ilzi Ķuzuli – Skrastiņu, Aiju Andrejevu, Aiju Vītoliņu, Jolantu Strikaiti. Kārļa Lāča un mūziķu pavadījumā izskanēs skaņdarbi no programmām “Ziedonis.Lācis.Sievietes” un “Mežā” ar Imanta Ziedoņa un Māras Zālītes dzejas rindām.

Visa informācija par svētku norisi: www.salaspilskultura.lv/novadasvetki

13.05.2019|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru