Statistika 2018

Salaspils Tūrisma informācijas centrs (turpmāk – TIC) 2018. gadā kopā apkalpoja 6615 klientu, no kuriem 5798 (93%) bija Latvijas ceļotāji, bet 457 (7%) – ārzemju viesi. Klātienē tika apkalpoti 6255 cilvēku, pa tālruni 225, bet uz e-pastiem atbildes sniedza 135 klientiem (skat. 1., 2. attēlu).
Salīdzinājumā ar pērno gadu, tūristu skaits ir audzis par 2,3%.

Izteikts apmeklējumu skaita pieaugums tika novērots maijā, kad tūrisma centru apmeklēja 1040 klientu, bet jūlijā centru apmeklēja 1018 klientu (skat. 3. attēlu).

Ārzemju klientu lielākais pieplūdums bija tieši augustā, kad TIC apmeklēja 119 ārvalstu klientu. Populārākās valstis, no kurām viesi ieradās – Lietuva, Igaunija, Vācija un Somija. TIC apmeklēja arī viesi no tālākiem galamērķiem kā, piemēram, Austrālijas, Moldovas, Kanādas, Singapūras, Japānas un pat Taizemes (skat. 4. attēlu).

Nemainīga interese saglabājas par populārākajām apskates vietām novadā – Nacionālo botānisko dārzu, Salaspils memoriālo ansambli un Daugavas muzeju,  taču interesenti labprāt vēlējās uzzināt arī par labiekārtoto Salaspils peldvietu pie Daugavas un ēdināšanas iespējām novadā.

Tā kā vasaras sezonā TIC piedāvāja velonomas pakalpojumus, šo piedāvājumu izmantoja ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī apmeklētāji no Rīgas, citām Pierīgas pilsētām, bet arī viesi no ārvalstīm, piemēram, Nīderlandes, Francijas, Krievijas u.c.