Salaspils tūrisma uzņēmēji gūst pieredzi un iedvesmu Ogrē un Ikšķilē

Salaspils tūrisma uzņēmēji gūst pieredzi un iedvesmu Ogrē un Ikšķilē

9. oktobrī Salaspils tūrisma nozarē iesaistītie uzņēmēji un organizāciju pārstāvji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Ikšķiles un Ogres novadu. Brauciena mērķis bija labāk iepazīties savā starpā, kā arī smelties iedvesmu un jaunas idejas nākamajai tūrisma sezonai.

Pirmā pietura pašā rīta agrumā bija Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Ogres biznesa inkubators, kas nesen ieguvis jaunas, skaistas telpas pašā Ogres centrā. Uzzinājām, ka šeit atbalstu var saņemt gan komersanti, gan fiziskas personas, kas vēlas uzsākt vai attīstīt uzņēmējdarbību. Šeit tiek piedāvāta atbilstoša vide, konsultācijas, apmācības un pasākumi par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, kā arī mentoru atbalsts un granti. Tā kā Salaspils novads iekļaujas Ogres biznesa inkubatora darbības teritorijā, tad ar jaunām biznesa idejām ir jādodas tieši uz Ogri. Sekot līdzi LIAA Ogres filiāles aktivitātēm un pasākumiem var  Facebook lapā.

Pavisam netālu no pirmās pieturvietas atrodas “M. Pūres beķereja”, kur mūs laipni uzņēma saimniece Iveta Zāģere. Viņa pastāstīja, kā radās uzņēmums, ar kādām grūtībām nācās saskarties, kā arī par to, kas dod gandarījumu un prieku grūtajā sabiedriskās ēdināšanas biznesā. Restorāna siltajā un mājīgajā atmosfērā guvām ne tikai vērtīgas atziņas, bet veidojām arī jaunas sadarbības saites. Varbūt pavisam drīz Pūres beķerejā vai restorānā varēsim dzert Doles tējas un vīnus no “Saules Veltēm”.

Ar lielu aizrautību un enerģiju savu lielo saimniecību izrādīja atpūtas kompleksa “Turbas” saimnieks Kaspars Bramanis. Šis gan nav viņa vienīgais tūrisma objekts – pavisam drīz durvis vērs Turkalnes muižas klēts, kur atradīsies vīna un alus darītava un būs pieejamas degustācijas gan vietējiem, gan ārzemju tūristiem.

Mājupceļā apciemojām vēl vienu tūrisma objektu Ikšķilē, Vīndaru ielā. Kā nosaukums rāda, bijām ciemos pie Linarda Liberta, kas darina vīnu un šampanieti no bērzu sulām, kā arī uzņem ekskursantus savā vīna pagrabā. Linards mūs pārliecināja, ka ne vienmēr viss notiek, rūpīgi plānojot. Pilnīgi nejauši viņš ar savu vīna pagrabu iekļuvis Lietuvas tūristu grupu apmeklētāko tūrisma objektu augšgalā. Piemērojoties pieprasījumam, Linards Liberts sācis vadīt ekskursijas arī lietuviešu valodā.

Šis tiešām bija ļoti iedvesmojošs brauciens. Mēs ne vien iepazināmies ar ļoti aizrautīgiem un enerģiskiem cilvēkiem, bet šī bija arī unikāla iespēja satikties tūrisma nozarē iesaistītajiem Salaspils uzņēmējiem. Brauciens radīja darba sparu un noteikti arī jaunas idejas, turklāt visi bija vienisprātis, ka šādi pieredzes apmaiņas braucieni turpmāk jārīko regulāri. Nākamreiz aicinām atsaukties un iesaistīties vēl vairāk uzņēmīgo Salaspils cilvēku, jo nereti vienkāršas, bet pārsteidzošas lietas notiek tepat blakus!

12.10.2018|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru