Salaspils uzņēmēji iepazīstas ar kaimiņu pieredzi

Salaspils uzņēmēji iepazīstas ar kaimiņu pieredzi

Pagājušās nedēļas nogalē nu jau otro gadu pēc kārtas Salaspils novada uzņēmēju grupa devās viesos pie kaimiņu novadu enerģiskākajiem ļaudīm. Šāds brauciens, ko rīko pašvaldības tūrisma speciālisti, notiek jau otro reizi. Tas mūsu uzņēmējiem, kuri strādā tūrisma un atpūtas jomā, palīdz iepazīties tuvāk, veidot sadarbību un savstarpēji iedvesmoties, jo daloties vienam ar otru, taču kļūstam bagātāki.
Šoreiz salaspilieši brauca uz Lielvārdes novadu un katrā vietā, ko apmeklēja, uzklausīja stāstus par tās saimnieku darbošanos, izaicinājumiem un veiksmēm.
Iespējams, ka, pieaugot attālumam no galvaspilsētas, tieši proporcionāli pieaug arī cilvēku entuziasms izdzīvot pašiem ar saviem spēkiem, īpaši negaidot palīdzību no “augšas”. Tādi šķita arī lielvārdieši – izturīgi, sīksti un dzīvespriecīgi. Protams, nevienam no sastaptajiem nepieder neskaitāmi miljoni naudā vai mantā, bet viņi ir saimnieki savā zemē un novadā un māk gudri paņemt to, ko dod, tai skaitā dažādu fondu finansējumu.
Vispirms salaspilieši devās uz “Zelmas maiznīcu” – ģimenes uzņēmumu, ko vada Lastmaņu pāris. Abi kopā sagaidīja arī mūsu novada grupu. Ligita Lastmane cienāja viesus ar saldskābmaizi, mājas sieru un kafiju un pastāstīja, kā itin veiksmīgi notiek arī sadarbība ar kaimiņiem: kamēr viesi Zelmas maiznica cep maizi, tikmēr no kaimiņu saimniecības jau ir klāt svaigi siets siers. “Un ja vēl viesi pirms tam pabijuši sidra ražotnē, tad lustīga ballīte garantēta,” saka Ligita un piebilst, “galvenais – nevajag kļūt augstprātīgam. Reizēm gadās no sirds kādam palīdzēt bez atlīdzības, bet tas jo drīz atmaksājas daudzkārt.”
Pozitīvu emociju uzlādēti, no maiznīcas salaspilieši devās uz PPP (Publiskā un privātā partnerība) biedrības Zied zeme izveidoto koprades telpu “CoLabora”, kas atrodas blakus Lielvārdes dzelzceļa stacijas ēkai. Šī mājīgā vieta projekta ietvaros šobrīd bez maksas ir pieejamas ikvienam, lai strādātu, mācītos un attīstītu savu biznesa ideju.
Koprades telpa ir atvērta tipa darba telpa ar radošu atmosfēru, kur cilvēki var izstrādāt savus projektus un īstenot idejas. Tā radīta, lai satiktos. Šeit pieejams internets un aprīkojums, lai kvalitatīvi strādātu – printeris, galdi, krēsli. Izveidota arī fotostudija un pat atrodas stelles, kur interesenti mācās aust Lielvārdes jostu.
“CoLabora” telpās notiek ar uzņēmējdarbību saistīti dažādi izglītojoši un iedvesmojoši pasākumi, iespējams saņemt biznesa attīstībai noderīgas konsultācijas. Ikviens, kurš vēlas, var saņemt savā rīcībā atslēgu, pieejas paroli internetam un strādāt kaut 24 stundas diennaktī. Par to visu Salaspils uzņēmējiem pastāstīja projekta “Zied Zeme” vadītāja un koprades telpas saimniece Iluta Jansone, īpaši slavējot aktīvo novada uzņēmēju biedrību. Ilutas stāstu lieliski papildināja atraktīvais Lielvārdes novada domes tūrisma organizators Aleksandrs Čerņavskis un, apliecinot vietējo cilvēku veiklo darbošanos, veica tikai vienu zvanu, kad jau drīz tika pievests svaigi gatavots mājas siers.
Turpat blakus izveidojusies Konditorejas studija “Vaniļas debesis”, kur var iedzert kafiju un panašķēties ar dažādiem saldumiem. Viesošanās brīdī tās simpātiskā saimniece Ilze Stepiņa ar savu palīdzi gatavojās Helovīna dienas pasākumam, jo ciemoties konditorejā un veidot tematiskus saldumus bija pieteikusies bērnu grupiņa. Ilze pastāstīja par savu ceļu uz šo tikai ārēji saldo biznesu. Viņas galvenās atziņas – nepadoties, ja kādreiz neveicas, un visas idejas uzsākt īstenot dzīvē uzreiz, neliekot tām gaidīt. “Es pārāk neaizraujos ar visādiem lozungiem, bet tam nu gan varu piekrist, ka visa pasaule sadodas rokās, ja kaut ko ļoti vēlies īstenot,” saka Ilze.
Izklaides parks “Avārijas brigāde” šajā dienā piederēja tikai salaspiliešiem, jo tā aktīvā darba sezona bija nule kā beigusies. Tiesa, tāpēc arī atrakcijas izbaudīt vairs neizdevās, toties parka laipnā saimnieka Mārtiņa Brezauska pavadībā tika izstaigāta visa plašā teritorija un uzklausīti viņa stāsti par to, kā ir gājis šo gadu laikā. Mārtiņš kā bijušais IT speciālists ir spilgts paraugs tam, ka nevajag baidīties vienā mirklī dzīvi pagriezt par 180 grādiem un uzsākt ko pavisam jaunu.
No lielvārdiešiem, protams, var daudz ko mācīties, bet arī mūsu uzņēmējiem ir, ar ko lepoties. Tāpēc katrā vietā, kur viesojās salaspilieši, par piemiņu palika ne tikai piemiņas veltes no pašvaldības, bet arī mūsu uzņēmēju radītās dāvaniņas kā apliecinājums, ka arī “Salaspils var!”.
Brauciena sākumā katrs iepazīstināja ar sevi un savu uzņēmumu. Tas bija ārkārtīgi vērtīgi visiem, jo, kā izrādās, tepat blakus notiek tik interesantas lietas!
Kafejnīca Strelīcija darbinieki ik dienu rūpējas, lai padarītu savu klientu dzīvi saldāku un svētkiem bagātāku. Valentīna Retjunskiha stāsta: “Mēs ne tikai cepam konditorejas izstrādājumus, bet arī gatavojam ēdienus banketiem. Mūsu klāstā, pamatēdieni, salāti uzkodas, gaļas plates, siera, zivju, dārzeņu plates, gan augļu plates, deserti un izcili konditorejas izstrādājumi kā, piemēram, kēksiņi, plātsmaizes, kliņģeri, smalkmaizītes, cepumi, kūkas, tortes. Turklāt, cienot labākās konditoru tradīcijas, visas tortes gatavojam tikai no dabīgām izejvielām.”
Kristīne Taurīte-Freizere šajā drēgnajā rudens laikā aicina stiprināt imunitāti Sāls istaba un masāža Salaspilī, kā arī uzlabot formu un pašsajūtu ar Latvijā ražotu limfas stimulācijas masāžas ruļļu palīdzību. Esot iespējama arī telpu noma nelieliem pasākumiem un fotosesijām. “Jā, pie mums notiek pat tā sauktās “vecmeitu ballītes”,” stāsta Kristīne.
Agnesi Bērziņu no Doles salas un viņas gatavotās zāļu tējas noteikti labi pazīst dažādu tirdziņu apmeklētāji. Ģimenes uzņēmums Doles tējas / Dahlen teas saviem pircējiem piedāvā kvalitatīvas, dabiskas un aromātiskas zāļu tējas un ārstniecības augus, kas audzēti un ievākti Doles salas dabas parka teritorijā. Zāļu tēju sortiments aptver vairāk nekā 50 augu monotējas un ap 20 dažādu zāļu tēju maisījumu, kaltētus ābolus, garšaugus. Turklāt svētku sezonā šie gardumi tiek papildināti ar īpašiem dāvanu piedāvājumiem un iesaiņojumiem.
Grupu ar saviem stāstiem lieliski papildināja Linda Krūmiņa no peintbola parka Peintbola Parks “Jugland” un Māris Deģis, kurš interesentiem piedāvā šaušanu ar loku, bija arī darbinieki no otra mūsu novada peintbola parka – Peintbola parks PIF PAF.
Braucienā piedalījās arī Nacionālais Botāniskais dārzs speciālistes, jo botāniskais dārzs taču ir viens no “trim vaļiem”, uz kā turas Salaspils tūrisms. Bija pārstāvēts arī Salaspils sporta nams kas piedāvā plašu sporta nodarbību un pasākumu klāstu ne vien salaspiliešiem, bet arī novada viesiem.
Lielvārdē vērtīgas atziņas noteikti guva arī viesu nama Viesu nams “Pie Kārļa” saimniece Ināra Aire un Ilze Bērziņa – īpašo sajūtu vēstniecības Ārpus laika – sajūtas dabā, pasākumi, mēbeles dvēsele.
Par grupas labsajūtu un izziņas pilnu programmu rūpējās Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs darbinieces, un viņas saka paldies visiem, kuri atsaucās un aizrautīgi piedalījās.

🎬 Video: https://www.facebook.com/watch/?v=494306337964289

Rakstu sagatavoja:
Lolita Balcerbule
Salaspils novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste-daļas vadītāja

05.11.2019|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru