2017. – tūrisma izaugsmes gads Salaspilī!

2017. – tūrisma izaugsmes gads Salaspilī!

2017. gads Salaspils novada Tūrisma informācijas centrā (TIC) pagājis ļoti aktīvi. Gads sākās ar piedalīšanos starptautiskajās tūrisma izstādēs: “Adventur” Viļņā un “Balttour” Rīgā. Tūrisma izstādē Ķīpsalā kopā ar citām Daugavas lejteces tūrisma reģiona pašvaldībām, pārsteidzām apmeklētājus ar milzīgu vikingu laivu un aicinājām apceļot Salaspili, kā arī citus Daugavas lejteces novadus. Iespējams tas bija viens no iemesliem, kāpēc Salaspils kļuvusi par populāru galamērķi Latvijas iedzīvotāju vidū. Tūrisma informācijas centrā viesojās 6145 apmeklētāji, kas ir par 509 cilvēkiem vairāk kā 2016. gadā, un tas ir ļoti ievērojams skaitlis nelielam tūrisma informācijas centram.

Pa telefonu un e-pastu gada laikā informācija tika sniegta 320 reizes. Mūsdienās, kad cilvēki izmanto modernākus saziņas rīkus, piemēram, sociālos tīklus, jāpiebilst, ka aptuveni 100 reizes cilvēki izmantojuši iespēju sazināties ar TIC caur Facebook, kuru izmantojam, lai informētu par pasākumiem un citām aktivitātēm Salaspilī. Arī šeit mūsu “fanu pulciņš” ievērojami pieaudzis no 120 sekotājiem gada sākumā līdz ~ 1400 sekotājiem šobrīd.

Lielākais TIC apmeklētāju skaits pa mēnešiem likumsakarīgi bijis vasarā; jūlijā sasniedzot mēneša rekordu (1123 – apmeklētāji), salīdzinot visus trīs TIC darbības gadus. Lielākā daļa viesu tūrisma informācijas centrā meklē bezmaksas kartes un brošūras, kā arī interesējas par apskates objektiem un ēdināšanas iestādēm. Pilsētas viesi un salaspilieši visai bieži izmanto arī iespēju iegādāties suvenīrus ar Salaspils simboliku un iznomāt velosipēdu.

2017. gadā tūrisma informācijas centrā vērsušies arī 352 ārzemju tūristi, kas veido 6 % no kopējā apmeklētāju skaita. Pašsaprotami šķiet, ka lielākais viesu skaits ir no kaimiņvalstīm – Igaunijas un Krievijas, tālāk seko Vācija, Lietuva un Somija. Daži viesi pie mums atbraukuši no tādām eksotiskām un tālām valstīm kā Singapūra, Malaizija, Koreja un pat Brazīlija. Nemainīgi ārvalstu viesu interese saistīta ar Salaspils memoriāla apmeklēšanu, taču populāri objekti ārzemju tūristu vidū ir arī Nacionālais botāniskais dārzs un 1605.gada Salaspils kaujas akmeņi, kas īpaši interesanti šķiet poļiem un lietuviešiem.

Arī lielāko Salaspils novada tūrisma objektu apmeklētāju skaits pieaudzis par vairākiem tūkstošiem. Domājams, ka Daugavas muzeja jaunā ekspozīcija un Nacionālā botāniskā dārza gadatirgi, kā arī pilsētas svētku svinības pievilināja apmeklētājus no tuvām un tālām vietām. Nākošā gada sākumā tiks pabeigta jaunā Salaspils memoriāla ekspozīcija, sagaidāms, ka apmeklētāju skaits palielināsies arī šajā vietā.

Jāpiebilst, ka patieso tūristu skaitu mūsu novadā ir grūti aplēst, jo ne vienmēr viesi vēršas tūrisma informācijas centrā. Informāciju par tūrisma vietām sniedz vides stendi – kartes, kas šogad tika atjaunotas, kā arī norādes un informatīvās zīmes. Visaptveroša informācija pieejama interneta mājaslapā visit.salaspils.lv. Tā šogad apmeklēta gandrīz 30 tūkstošus reižu, kas ir trīs reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā. Iepriecinošs ir fakts, ka 78 % mūsu mājaslapas lietotāju apmeklēja to pirmo reizi jeb ir unikālie lietotāji.

Pagājušā gada laikā ne tikai atbildējām uz apmeklētāju jautājumiem klātienē, pa telefonu un internetā, bet arī aicinājām pavadīt laiku aktīvi, piedaloties mūsu organizētajos pasākumos. Maijā devāmies velobraucienā uz Ķīnu, Ziemeļameriku un Tālajiem Austrumiem botāniskajā dārzā, kur brauciena dalībnieki ne tikai ieguva jaunas zināšanas par augiem no tālām zemēm, bet arī veica veiklības uzdevumu – sacentās telts celšanā. Jūlijā izmēģinājām spēkus laivošanā – veicām maršrutu no Saulkalnes līdz Salaspilij, kur mūs pavadīja vides speciālists Juris Smaļinskis. Augustā vietējiem iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja piedalīties aizraujošās fotoorientēšanās sacensībās, par kurām visi iesaistītie bija sajūsmā un izteica vēlmi, lai šāda veida sacensības tiktu rīkotas atkal. Aktīvo tūrisma sezonu noslēdzām septembra vidū ar velobraucienu “Atklāj Doles salu!”. Brauciens izvērtās par pasākumu ar plašu kultūras programmu: pūtēju orķestra uzstāšanās, deju kolektīva koncerts zaļā pļavā un ekskursija gida pavadībā, ko noslēdza pikniks Daugavas muzeja teritorijā.

Oktobrī Salaspilī uzņēmām Daugavas lejteces forumu, kura laikā tūrisma uzņēmēji no sešām pašvaldībām tikās, lai veidotu sadarbību, iegūtu jaunas zināšanas un iedvesmu no zinošiem mārketinga un zīmolvadības speciālistiem.

Nākošgad, valsts simtgadē, paredzams, ka Latvijas iedzīvotāji centīsies vairāk apceļot dzimto zemi, kā arī ārzemju tūristu vidū Latvija būs populārs galamērķis. Ar satraukumu un prieku gaidām nākamo gadu arī tāpēc, ka iedvesmojoties no pagājušā gada pasākumiem un jaukajām emocijām, plānojam organizēt tikpat interesantus un aizraujošus pasākumus arī nākošgad. Tāpat novads uzņems Puķu draugu saietu un plānoti citi vērienīgi pasākumi.

Ja vēlies būt informēts par apskates objektiem, ēdināšanas iestādēm, kā arī aktīvās atpūtas iespējām un pasākumiem tepat Salaspilī, ieskaties mājaslapā visit.salaspils.lv un kļūsti par fb.me/salaspilstic sekotāju!

08.01.2018|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru