Aizvadīta iedvesmojoša velo-ekspedīcija pa Salaspili un Stopiņu novadiem

Aizvadīta iedvesmojoša velo-ekspedīcija pa Salaspili un Stopiņu novadiem

Salaspils novada otrajā svētku dienā – 26. maijāTūrisma informācijas centrs (turpmāk TIC) saviem brauciena dalībniekiem sniedza idejas jaunam velomaršrutam, iepazīstinot ar dažādām Salaspils un Stopiņu novada vietām.

Veloekspedīcijā piedalījās 25 brauciena dalībnieki gan no Salaspils, Stopiņu, Ropažu un citiem novadiem, no kuriem jaunākais bija tikai 3 gadus vecs! Kopā pievarēti tika 25 km. 

Velobrauciens bija pietiekoši kolorīts – no meža taciņām līdz lielceļiem; no dabas (kūdras purva, karjeriem, ģipša atradnēm) līdz karavīru piemiņas vietu un vēsturiskā dzelzceļa līnijas Rīga – Ērgļi – apskatei!

Iepazītais maršruts veloekspedīcijas dalībniekiem raisīja dažādas pārdomas, jo bija iespēja savā starpā pārrunāt vēsturiskus faktus un notikumus, kas ietekmējuši Salaspils novada vēsturi, attīstību un cilvēku skatījumu par tūrisma iespējām Salaspils un kaimiņu novados.

Dalībnieku atsauksmes par velobraucienu:

“Tas bija tiešām interesanti, nekad nebiju dzirdējusi par Salaspils kūdras purvu, tas noteikti būs iemesls atgriezties un izstaigāt to vēlreiz!”

“Velobrauciena otrā daļa man šķita visinteresantākā! Nezināju par Sauriešu karjeriem, kas atrodas tepat, kur ikdienā braucu garām ar auto un ir tik plaši un ainaviski! Arī iespēja uzzināt un braukt pa veco dzelzceļa līniju bija ļoti īpaša!”

-Tēvs ar dēlu atsaucās: “Paldies par ideju velobraucienam, tagad mums ar puiku būs par vienu braukšanas maršrutu vairāk! Gaidīsim nākamos pasākumus!”

Finišā saviem braucējiem TIC bija sarūpējis gardus kliņģerus no Salaspils konditorijas “Ingas beķereja”.

 

Paldies par dalību un pozitīvajām atsauksmēm!

 

* Tiem, kas veloekspedīcijā nepiedalījās, taču ir interese pašiem šo maršrutu izbraukt, tas pieejams šeit: http://balticmaps.eu/?lang=lv&draw_hash=ktzjtq&centerx=521610.6573250755&centery=6307006.624319195&zoom=1&layer=map&ls=o

Foto: I. Tumana, L.Siliņa

 Informāciju sagatavoja:

Laura Siliņa (TIC klientu konsultante),

Ieva Tumana (tūrisma organizatore)

29.05.2019|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru