Brīvdienas uz lielākās Latvijas upes salas! 

Brīvdienas uz lielākās Latvijas upes salas! 

Laikā, kad nav droši ceļot ārpus savas valsts robežām, jo īpaši novērtējam sniegtās iespējas tepat Latvijā. Vēlies atpūsties uz salas? Mums ir ko piedāvāt darba dienas vakaram, īsam izrāvienam no ikdienas mutuļa vai garākai atpūtai – tepat Rīgas pievārtē!

Baudījums acīm un garam būs Salaspils novada pērle – Doles sala, kas ir arī dabas parks “Natura 2000” teritorija! Šeit paveras iespējas ne tikai būt tuvāk dabai un sajust tās mieru, tvert skaistos Daugavas skatus un plaušās ievilkt svaigo priežu mežu aromātu, bet arī aktīvi pavadīt savu brīvo laiku kā vienatnē, tā arī kopā ar ģimeni vai draugiem.

Ja vēlies sagatavot krājumus ziemas tumšajiem vakariem, ģimenes uzņēmums “Doles tējas” aicina Tevi iepazīt dabas garšu un aromātu daudzveidību! Dodies ekskursijā pa dārzu un uzzini par tēju spēku; vēlāk baudi tasi tējas ainaviskā tējnīcā, romantiskas lauku vides ieskauts. Šeit tiek piedāvātas arī radošās darbnīcas kā bērniem, tā pieaugušajiem.

No ikdienas skrējiena atvilkt elpu un sakārtot domas varēsi viesu namā “Villa Dole, jo šeit, īpaši iekārtotā telpā, norisinās meditāciju retrīti. Vairāk par retrītu norises datumiem var uzzināt, apmeklējot mājaslapu http://contemplatio.lv/. Atpūsties varēsi kādā no viesu nama mājīgajiem numuriņiem, kā arī izmantot saunu un doties peldē.

Ģimenēm ar bērniem un dzīvnieku mīļiem noteikti jāapmeklē plašā mini zoo “Rezidence” teritorija, jo šeit ir draudzīgākie dzīvnieki visā salā! Brīvi staigājošā ēzelīte Pērle neatstāj vienaldzīgu nevienu! Atbrauc sadraudzēties, pabarot un samīļot vairāk nekā 50 dažādu dzīvnieku no visas pasaules!

Doles salas izglītojošais un izklaides centrālais punkts ir Daugavas muzejs, kas ir vienīgais upes vēsturei veltītais muzejs Baltijā! Uzzināsi – kas notika ar eksprezidentes dzimto māju, kur palikusi liela daļa Doles salas, kas ir korņiks?  Mūsdienās muzejs sen vairs nav tikai muzejs. Te pieejamas laivas, orientēšanās ar viedtālruni, tiek organizēti pasākumi, radošās darbnīcas, izstādes, kā arī norisinās skaisti koncerti, kurus piedzīvot vari arī Tu!

Ja sala arī Tevi ir savaldzinājusi un negribas doties prom, tad rudenīgās sajūtas vēl vari paspēt noķert arī kempingā “Doles sala”, kas ir ideālā vieta kā aktīvās atpūtas cienītājiem, tā arī romantikas piekritējiem. Nakšņošanai pieejamas mājiņas ar skatu uz Daugavu, drosmīgākie var palikt teltīs. Vakarā vari sēdēt pie ugunskura, doties pirtī un peldēties. Izklaidei pieejami arī SUP dēļi, volejbola laukums un diskgolfs.

Vairāk par šīm un citām atpūtas iespējām Salaspils novadā vari uzzināt apmeklējot mājaslapu www.visitsalaspils.lv vai sekojot Facebook: @salaspilstic un Instagram: @salaspils_visit.

 

Foto: Sintija Sandore, Laura Siliņa, Ieva Tumana

Tekstu sagatavoja:
Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs
Miera iela 1, Salaspils
+371 67945440
visit@salaspils.lv

02.10.2020|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru