Izpētīts laivu maršruts pa Sauso Daugavu

Izpētīts laivu maršruts pa Sauso Daugavu

Vienā no burvīgajām oktobra brīvdienām Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) sadarbībā ar Ķekavas novada TIC un laivu operatoru “Jenču laivas” aicināja cilvēkus sēsties laivās un doties braucienā pa Sauso Daugavu, apskatot abus upes krastus. Braucienam pulcējāmies Ķekavas pusē, Dārznieku ielas galā – atpūtas vietā “Murdiņi”, kur izveidota ērta piekļūšanas vieta Sausajai Daugavai.

Sākot braucienu, pavisam drīz krastā ieraudzījām kuģīti “Dole”, kas tikai apstiprināja to, ka dodamies uz lielāko Daugavas salu – Doles salu. No upes mūsu skatam pavērās Doles sala pavisam citā rakursā kā ierasts to redzēt. Pat Doles muižas jumta kore no Daugavas puses izskatījās mazliet citādi. Tas lika mums šaubīties, vai tuvojamies Daugavas muzejam. Pieairējoties tuvāk, šaubas kliedēja eklektisma stila tornītis ar vēja rādītājā redzamu skaitli 1898, kas apzīmē Doles muižas kungu mājas celšanas gadu.

Izmantojām muzeja atpūtas teritorijā ierīkoto laivu piestātni un devāmies izpētīt apkārtni: piemiņas ansambli Doles salas applūdinātajām mājām, brīvdabas zvejnieku sētu “Mellupi”, kā arī lielāko zvejas rīku, ko izmantoja Daugavā – lašu un nēģu taču rekonstrukciju u.c. interesantus objektus Doles muižas parkā.

Iepazinām Daugavas muzeja iekštelpu ekspozīciju, kas interaktīvā veidā stāsta par vēstures procesiem un notikumiem, kas apvij Daugavu. Savukārt nesen atklātajā izstādē “ABI KRASTI” var uzzināt par trīs lielajām pilsētām un 18 novadiem, kas atrodas Daugavas krastos. Izstāde būs apskatāma līdz pat 2019. gada jūnijam. Noskaties video par izstādes izveidošanu – šeit.

Turpinot laivošanu pa Sauso Daugavu, secinājām, ka tā nemaz tik sausa nav. Tā ir izbraucama ar kajakiem, smailītēm un kanoe laivām arī šādā nokrišņiem trūcīgā periodā. Ja vēlies izbraukt šauro upes posmu, kas atdala neapdzīvoto salu – Baltsēkli, no Doles salas, drīz pēc muzeja laivu piestātnes jāturas tuvāk labajam upes krastam un jāatrod īstā “iebrauktuve”. Daugavas labajā krastā iepretim Baltsēkļa tālākajam galam atrodas Solāžu skansts, no kuras paveras skaisti skati uz Daugavu, pieejamas piknika vietas. Atrašanās šajā teritorijā jāsaskaņo ar “Vējiņu” māju saimniekiem pa tālr. 28306416.

Braucienam virzoties uz Rīgas pusi, abos upes krastos paveras skati uz skaistām un sakoptām privātmājām, piestātnēm ar laivām un nelieliem kuģīšiem. Līdzko tuvojāmies Ceļa Daugavai, kļuva redzama Ķengaraga promenāde un Rīgas torņi.

Laivu braucienu noslēdzām netālu no Katlakalna baznīcas, kas ir vienīgā apaļā luterāņu baznīca Latvijā. Apskates vērts ir arī dendroloģiskais dārzs, kas ieskauj baznīcu. Šeit aug vairāk kā 320 dažādu sugu koki un krūmi.

Maršruta kopējais garums ~ 11 km, mēs to pieveicām ~ 4 stundās, nesteidzīgi piestājot interesantākajās apskates vietās. Maršruts ir piemērots arī ģimenēm ar bērniem. Iesakām izbraukt šo nelielo maršrutu, ja ne šogad, tad noteikti – nākamgad!

17.10.2018|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru