Noslēdzies LVAF atbalstītais projekts

Noslēdzies LVAF atbalstītais projekts

Ar informatīvo un norādes zīmju uzstādīšanu pie dabas objektiem noslēdzies projekts “Lejasdaugavas novadu iedzīvotāju iesaiste velo un ūdenstūrisma maršrutu par godu Latvijas simtgadei izstrādē, kā arī vides izglītošanā”. Projekts tika realizēts, sadarbojoties sešu novadu – Ogres, Ķeguma, Lielvārdes, Ikšķiles, Stopiņu un Salaspils – pašvaldībām. To  līdzfinansēja Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF).

Projekta ietvaros Salaspilī notika nodarbības skolēniem, dižkoka – Saulesdārza dižpriedes, attīrīšanas talka, kā arī tūrisma sezonas atklāšanas velobrauciens, kura laikā salaspilieši un pilsētas viesi apskatīja Salaspils novada dabas vērtības – dižkokus. Pateicoties projekta aktivitātēm, diviem no mūsu novada gidiem bija iespēja piedalīties vides gidu apmācībās Lielvārdē.

Projekta gaitā tika sagatavota informācija par Lejasdaugavas novados esošajām NATURA 2000 teritorijām, dabas vērtībām: dižkokiem, alejām, akmeņiem u.c. dabas objektiem, kā arī kultūrvēsturiskajiem objektiem visos sešos novados. Tagad informācija par Salaspils novada dabas objektiem atrodama mājas lapā visit.salaspils.lv

Informācija par Salaspils novada dabas objektiem, pārsvarā dižkokiem, atrodama arī dabā. Pie katra no apsekotajiem dižkokiem uzstādīta informatīva plāksnīte, kā arī norādes zīmes uz tiem. Iebraucot Doles salā, netālu no Rīga HES uzstādīts informācijas stends par dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām Doles salā. Sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi veikta Doles salas dabas parka dabas lieguma zonas marķēšana, lai Doles salas apmeklētāji un iedzīvotāji, atrodoties dabā, redzētu, kur sākas liegums.

Vasara ir īstais laiks, lai apsekotu dabas vērtības Salaspilī. Aicinām izpētīt mājas lapas sadaļas par dabas vērtībām un doties dabā!
Salaspilī un novadā iesakām apskatīt šādus dižkokus:

Salaspils papeles;
Liepas ceļā uz pludmali;
Dižliepa;
Dvīņu vītoli;
Trauslais vītols;
Līvzemes ozols;
Leiku dižkoki – ozols un osis;
Jakstu priede;
Budeskalnu ozols;
Saulkalnes vītols;
Saulesdārza dižpriede;

Doles salā:

Doles muižas parka dižozols
Doles muižas parka kļava
Saulīšu priede

17.07.2018|Tēmas: Jaunumi|0 Komentāri

Atstāt komentāru